NEDİR?

Türkiye’nin oyun ve espor festivali OBT – Oyun Başlasın Türkiye, birbirinden farklı oyunların, oyuncular ile buluştuğu ücretsiz oyun ve espor etkinlikleridir. Türkiye’nin farklı şehirlerinde yapılması planlanan etkinlikler, her seferinde farklı influencerlar, oyunlar ve etkinliklerle katılımcıların beğenisine sunulacak. ilk durağımız ise 26 Ekim Cumartesi Ankara Atatürk Spor Salonu olacak. Birbirinden farklı influencerlar, oyun turnuvaları, ödüller, yarışmalar, workshoplar hem oyun severleri, hem ailelerini bir araya getirerek birlikte zaman geçirmelerini amaçlıyor. OBT her yaşa, kendini oyuncu olarak hisseden herkese hitap ediyor.

26 EKİM CUMARTESİ

ANKARA ATATÜRK SPOR SALONU

SAAT: 11:00 KAPI AÇILIŞ

SAAT: 20:00 KAPANIŞ

NEREDE?

Oyun Başlasın Türkiye Oyun ve Espor Festivali OBT’nin ilk durağı Ankara. Ulus’taki Atatürk Spor Salonu’unda yapılacak etkinlikler için geniş bir alan ayrıldı. Turnuvalar sahnede yapılırken aileler için yapılacak workshoplarda, oyun ve esporun gelişimi, önemi incelenecek, gençlerin geleceğinde nasıl yer alacağı vurgulanacak. Akademisyenler ve sektör uzmanlarının katılacağı workshoplar, bol ödüllü turnuvalar ve daha fazlası OBT Ankara’da!

 

NE ZAMAN?

Türkiye’nin Oyun ve Espor Festivali Oyun Başlasın Türkiye – OBT’nin ilk durağı 26 Ekim 2019 Cumartesi Ankara’da Atatürk Spor Salonu’nda olacak. Sabah 11.00’da açılacak kapılar, oyuncuların ve misafirlerin yerini almasıyla 12.30 gibi başlayacak. Akşam 20.00’a kadar sürecek etkinliğin gün takvimi belli olduğunda duyurulacaktır.

NASIL KATILIRIM?

Ulusal Belediye Oyun Festivali’ne katılmak için hiçbir ön koşul yok. Fakat turnuvalarda yer almak için ön kayıt formu doldurmanız gerekmektedir. Gruplar halinde yapılacak maçlara kayıt olduktan sonra, en geç 12.30’da etkinlik alanında olarak, isminizin olduğu grubunuzun maç saatini bekleyebilirsiniz. Yapılacak turnuvalarda dereceye girenler, gün sonundaki ana finale katılmaya hak kazanacak ve büyük ödülün sahibi olabilecek. Etkinlik alanı içerisindeki workshoplar ücretsiz olup yer sayısı ile kısıtlanacaktır. O nedenle yerinizi erkenden alın ve OBT’nin sunduğu etkinliklerden rahatça faydalanın!