Oyun Başlasın Türkiye’nin İlk Etkinliği Ankara’da Gerçekleşti

OBT-oyun-baslasin-turkiyenin-ilk-etkinligi-ankarada-gerceklesti

Türkiye’de herkesin ulaşabileceği ve tamamen güvenli olarak katılabileceği turnuvalar düzenlemek ve halk ile iç içe eğlenceli organizasyonlar yapmayı hedefleyen Oyun Başlasın Türkiye (OBT), ilk etkinliğini Ankara’da gerçekleştirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın desteklediği etkinliğe oyun severler ve aileler büyük ilgi gösterdi.

Oyun Başlasın Türkiye’nin ilk offline etkinliği geçtiğimiz sene Ankara’da gerçekleşti. Her yaştan birçok oyuncunun katılımıyla birlikte, birçok etkinliğe imza atıldı. OBT, etkinliğe katılan oyuncuları oyun dünyasının sevilen isimleri ile buluşturdu. 1500 kişinin üzerine katılım sağlanan etkinlikte, düzenlenen turnuvalar sayesinde oyuncular burada da mücadelelerini devam ettirdi.

Oyun Başlasın Türkiye’nin Ankara’da gerçekleşen ilk ayağı, tüm gün süren PUBG Mobile turnuvalarına ev sahipliği yaptı. Etkinlik içerisinde yer alan 100’er kişi ile 3 farklı PUBG Mobile turnuvası düzenlendi. Her turnuvada son 32’ye kalanlar finale yükselmek için mücadele etti. Heyecan dolu rekabette, oyun severler kazanmak için tüm yeteneklerini ortaya koydu. Yapılan bu oyun turnuvaları dışında, Oyun Başlasın Türkiye etkinliğinde Monster Oyun Müzikleri Orkestrası ve seminerler de yer aldı. Gün boyu süren seminerler, oyun severler ve ailelerini bu konuda bilinçlendirdi.

Gün boyunca süren seminerlerde; Espor’da Kariyer Fırsatları ve Akademik Gelişmeler konu başlığında; Colespn Kurucusu Serhat Bekdemir, Bahçeşehir Üniversitesi Espor Koordinatörü Seçkin Topaloğlu, Royal Youth Espor Takımı Genel Menajeri Oğuz Yedikardeş olurken, Elektronik Sporlar ve Sağlık konu başlığında; Yasemin Şefik, Uzman Diyetisyen Melis Bengisu Demirci, Fizyoterapist Çağla Özkan, Çocuk Gelişimi Uzman Öğretmen Şebnem Gümüşçü Tuş, Influencer Dünyası konu başlığında ise Influencer ve Sunucu Zeynep Gençağa, Influencer Duygu Köseoğlu, Dlive Global Topluluk Başkanı Metin Redjepi ve Dlive Türkiye Ülke Müdürü Cemal Sevindik aktardıkları bilgiler ile hem ailelerin hem de oyun severlerin bilinçlenmesine katkı sağladı.

Oyuncular kıyasıya mücadele sonunda ödüllerine kavuştu

İlk ayağı Ankara’da gerçekleşen ve büyük ilgi gören OBT’de yer alan PUBG Mobile turnuvası ile oyuncuların mücadelesine tanık olundu. Büyük ödül için kıyasıya mücadele eden oyuncular, 3 maçın sonunda ödüllerine kavuştular. Dereceye giren oyunculara ödüllerini vermek için SteelSeries turnuvaya sponsor oldu. Dereceye girenlerin oyun mouse’u, klavyesi ve kulaklığını SteelSeries verdi.

Oyuncuların sevdiği isimlerden de turnuvaya, Hz. Yasuo, Duygu Köseoğlu, Ataberk Doğan, Yağmur Kızıltuğ, Kerim Yaman gibi isimler katıldı. Sunucu ise Zeynep Gençağa idi. Oyun Başlasın Türkiye’nin en büyük hedefi ise bu eğlenceli ve tamamen ücretsiz olan etkinliğini bütün şehirlere taşımak! Yılın ilerleyen günlerinde başka şehirlerde de etkinliklerin gerçekleşmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir